Vajad abi ?

Linn võtab gaasimajad pihtide vahele

kontroll

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA), Põhja-Tallinna linnaosa, päästeamet ja politsei- ja piirivalveamet teatasid Põhja-Tallinna gaasi tarbivates kortermajades gaasipaigaldiste korrasoleku ning kohustusliku vingugaasianduri olemasolu kontrollimisest

Eestis on hinnanguliselt 40 000 gaasiseadmega majapidamist, mis peamiselt asuvad Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal.

Rohkelt õnnetusi

Igal aastal juhtub gaasiseadmetega paraku ka õnnetusi, mille tagajärjel on hukkunud inimesed, neist enamik alles lapsed. 2015. aastal toimus kolm õnnetust, milles hukkus kolm inimest. 2016 aastal gaasiõnnetuste hulk kasvas – neid toimus üheksa, mille tagajärjel hukkus kuus inimest. Mullu toimus neliteist õnnetust, milles hukkus 9 inimest.

2018 aasta on juba alanud õnnetusterohkelt – Vana aasta viimasel päeval viidi Tallinnas Erika tänav 8 majast haiglasse vingugaasimürgistuse saanud laps , Kohtla-Järvel aga surid märtsi algul gaasimürgitusse kaks inimest.

Kontroll ja nõustamine

Kontrollide ja nõustamisega Põhja-Tallinnas alustati kuu aega tagasi ning jätkatakse kogu käesoleva aasta vältel. Põhja-Tallinnas on umbes 10 000 gaasi tarbivat majapidamist.

Seniste kontrollide tulemused näitavad, et kodutarbija gaasipaigaldistega seotud probleemide peamisteks põhjusteks on hooldamata gaasiseadmed, põlemiseks vajaliku õhu ebapiisav juurdevool ning omavolilised ja ebaseaduslikud ümberehitustööd. Lisaks puudub paljudes majapidamistes 1. jaanuarist kohustuslikuks muutunud vingugaasiandur.

TJA paneb gaasiga kortermajade elanikele südamele, et probleemide ja õnnetuste ärahoidmiseks tuleb gaasiseadmeid regulaarselt kontrollida ja hooldada. Korteris asuva gaasipaigaldise nõuetele vastavuse eest vastutab iga korteriomanik ise. Kortermaja trepikodades oleva gaasitorustiku eest vastutavad korteriühistu liikmed ühiselt.

Igasugune korterisisene gaasipaigaldise ümberehitamine tuleb kooskõlastada kortermaja kaasomanike ning korteriühistuga. Gaasitöid – projekteerimine, ehitamine, paigaldamine, demonteerimine, remontimine – ei tohi kunagi teha ise, neid võib teha üksnes eripädevusega isik, kelle kohta leiab teavet majandustegevuse registrist.

Lisaks tuletab TJA meelde, et alates sellest aastats on vingugaasianduri paigaldamine kohustuslik nendesse eluruumidesse, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade. Päästeamet lisab, et igas eluruumis peab olema ka suitsuandur.

Gaasiohutuse meelespea kodutarbijale

Kas teie korterelamu gaasiseadmed on ohutud ja vastavad nõuetele?
KÜSI NÕU MEIE SPETSIALISTILT: